Strona główna »

Nasi Duszpasterze

ks. Grzegorz Dłużniak SDB Ks. Grzegorz Dłużniak SDB

Pochodzi ze stolicy polskiej miedzi – Lubina. Zanim został Salezjaninem, przez 5 lat wzrastał we wspólnocie Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej, wspólnocie, która stała się w ręku Boga narzędziem, by przyprowadzić go do wiary i Kościoła. Aby się odwdzięczyć za otrzymane wychowanie duchowe i religijne, sam został Salezjaninem. Miłośnik sportu i szybkich przejażdżek rowerowych.

tel kom: 724 227 299
e-mail: longus.sdb@gmail.com

ks. Tomasz Hawrylewicz SDBks. Tomasz Hawrylewicz SDB

Urodził się w Lubaniu Śl. Studiował w Ziemi Świętej i pracował w ojczyźnie Księdza Bosko. Uważa, że każdy jest niesamowitą tajemnicą miłości Pana Boga. Pasjonuje się jazdą na rowerze, rolkami, bieganiem i pływaniem długodystansowym oraz sportami zimowymi. Obecnie delegat ks. inspektora d.s. powołań i nauczyciel w Zespole Szkół Salezjańskich „Don Bosco”.

tel kom: +48 662 136 587
e-mail: thawrylewicz@yahoo.pl

s. Agnieszka Bednarczyk FMAs. Agnieszka Bednarczyk FMA

Przygoda z Rodziną Salezjańską rozpoczęła się w Oświęcimiu, gdzie chodziła do Liceum Ogólnokształcącego prowadzonego przez Salezjanów. Tam i później podczas studiów miała możliwości poznać i zaangażować się w różne wspólnoty salezjańskie. Poprzez te doświadczenia powoli odkrywała swoje powołanie. Aż pewnego dnia postawiła wszystko na jedną kartę – zostawiła studia, by iść za głosem Boga. Wstąpiła do Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki w 2013. Pierwszą profesję zakonną złożyła 5 sierpnia 2018 r. i została salezjanką. Lubi prowadzić samochód, pracować przy komputerze i grać w szachy.

tel kom: +48 502 173 938
e-mail: agnieszka.fma@gmail.com