Strona główna »

Kurs przedmałżeński – następna edycja!

kursprzedmalzenski To bardzo ważne, żeby dobrze się przygotować do podjęcia decyzji o dzieleniu z kimś swojego życia, no i… do pierwszych kroków na tej nowej drodze. Kolejna edycja kursu w naszym Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim rusza w marcu 2019. Propozycja tworzy dobrze przemyślaną całość, zatem ostrzegam chętnych, u nas nie smakuje się „po trochu”, ale korzystamy z wszystkich propozycji. Zapoznajcie się dokładnie z informacjami. Zapraszam serdecznie na mostowe spotkania w niedzielne wieczory i ekscytujący weekend w Pieszycach. Możemy przyjąć tylko 27 par… kto pierwszy ten lepszy.

Terminy

start: 10 marca 2019
następne spotkania: kolejne niedziele: 17.03, 31.03, 07.04, 14.04.2019 r.
wyjazd na dialogi narzeczeńskie: 22-24 marca 2019 r. Pieszyce

Czas

niedziele: godz. 17.30 ok. 2h (w sumie pięć spotkań)
weekend: piątek 17.30 – niedziela 14.30, całodniowe zajęcia warsztatowe, w duchu Spotkań Małżeńskich, których metodą jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia małżeństw prowadzących i kapłana – animatorów tego stowarzyszenia. Uczestnicy, w parach mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii wartości i spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa.
NPR: trzy spotkania w poradni rodzinnej (dwa w grupach, jedno indywidualne, terminy ustalane w trakcie zajęć)

Miejsce

spotkania niedzielne: SDA Most – jak do nas trafić?
dialogi: Pieszyce, Dom ss Salezjanek

Koszt

wyjazd na dialogi wiąże się z opłatą noclegów i wyżywienia, która wraz z materiałami pomocniczymi wynosić będzie 190 zł/os. Opłatę prosimy wnieść na konto nr: 06 2130 0004 2001 0616 3570 0001, adresat: Stowarzyszenie Akademickie Most, tytułem: Wyjazd dialogowy – para: …Kowalski, …Nowak

Zapisy

Link do zapisów

Reszty dowiecie się na miejscu…

Po niedzielnych spotkaniach serdecznie zapraszam na akademicką Mszę św. o godz. 19.30, zawsze z okazją do sakramentu pojednania. W ramach kursu zapewniamy zajęcia w poradni rodzinnej (NPR), w wygodnych terminach, do indywidualnego uzgodnienia.

Spotkania prowadzą m.in.:

ks. Grzegorz Dłużniak SDB Ks. Grzegorz Dłużniak SDB

Pochodzi ze stolicy polskiej miedzi – Lubina. Zanim został Salezjaninem, przez 5 lat wzrastał we wspólnocie Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej, wspólnocie, która stała się w ręku Boga narzędziem, by przyprowadzić go do wiary i Kościoła. Aby się odwdzięczyć za otrzymane wychowanie duchowe i religijne, sam został Salezjaninem. Miłośnik sportu i szybkich przejażdżek rowerowych.

Agnieszka i Michał Chrobakowiezdjęcie

Są małżeństwem od 1998 roku i od tyluż lat związani z ruchem Spotkań Małżeńskich. Mają trzech synów: Macieja, Jasia i Piotrusia. Agnieszka jest pracownikiem naukowym Laboratorium Immunologii Rozrodu Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu oraz nauczycielem i instruktorem naturalnej metody rozpoznawania płodności wg reguł Rötzera.

Anna i Kornel Karwasińscyzdjęcie

Ania jest dyrektorem poradni rodzinnej MOST oraz instruktorem naturalnej metody rozpoznawania płodności wg reguł Rötzera. Z Kornelem małżeństwem ponad 8 lat. Są rodzicami trójki dzieci – córki Anieli i syna Antoniego oraz Marysi. Małżeństwo jest dla nich priorytetem. Prowadzą także Kurs Małżeński Alfa.

Maja i Wojtek Pietkiewiczzdjęcie

Małżeństwo od ponad 11 lat. Są rodzicami dwojga dzieci: Tymona i Emilki. Uważają że, ich powołaniem jest propagowanie miłości małżeńskiej trwającej całe życie. Należą do wspólnoty Domowego Kościoła i ruchu Spotkań Małżeńskich. Prowadzą także Kurs Małżeński Alfa.