Strona główna » Konstrukcja MOSTu »

Przęsło Muzyczne

Nasze zadanie w Moście polega na oprawie muzycznej wszystkiego, co tej oprawy potrzebuje. Nawet jeśli chodzi o umilenie sprzątania salek. :)

Śpiewamy i gramy na Mszach naszego duszpasterstwa, spotkaniach modlitewnych, czuwaniach. Posługa w scholi daje nam możliwość codziennego obcowania z Bogiem oraz muzyką, rozwijania naszych talentów. Schola to także wspólnota ludzi sobie bliskich; przyjaźnie, znajomości. Są wśród nas profesjonalnie przeszkoleni muzycy, zdolne samouki, hobbyści i studenci lubiący muzykować. Tak naprawdę śpiewamy, kiedy tylko się da. Jednak centrum tygodnia jest niedzielna Eucharystia, dlatego też w roku akademickim spotykamy się na próbie w każdą niedzielę o 17:30, aby móc później służyć na Mszy. Śpiewamy i gramy pieśni nowe, ale też nie uciekamy przed pięknem tradycji muzyki liturgicznej.

Przęsło muzyczne to nie tylko śpiew na Mszach. Organizujemy najróżniejsze wieczorki (np. co roku w listopadzie Cecyliady) oraz stwarzamy możliwość nauki gry na gitarze.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, wystarczy przyjść na próbę albo skontaktować się z przęsłową lub podprzęsłowymi – oni pokażą Wam, co dalej.