Wrocławskie duszpasterstwa akademickie

Maciejówka

Maciejówka

Dla spragnionych Słowa Bożego – codzienna Msza Akademicka o 19, a po niej szeroki wachlarz spotkań: od formacyjnych, przez modlitewne, po intelektualne. Dla spragnionych Jego obecności–codzienna Adoracja. A dla spragnionych drugiego człowieka i herbaty–zawsze otwarte serca i …drzwi kuchni.

pl. bp. Nankiera 17apl. bp. Nankiera 17a maciejowka.org

Most

Most

U nas napotkasz lud przyjazny i pogodny, otwarty i żyjący w duchu wspólnoty. Łączymy pracę nad sobą z pracą dla innych, modlitewne skupienie z dobrą zabawą – tak, jak uczy św. Jan Bosko, który „głowę miał w chmurach, ale nogami mocno stąpał po ziemi”.

pl. Grunwaldzki 3pl. Grunwaldzki 3 www.most.salezjanie.pl

Dominik

Dominik

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie.

pl. Dominikański 2pl. Dominikański 2 www.dadominik.pl

Horeb

Horeb

Jesteśmy niewielkim salezjańskim duszpasterstwem, które z wielką radością gromadzi się wspólnie na Eucharystii, adoracjach oraz spotkaniach formacyjnych, gdzie pogłębia swoją wiarę. Dbamy również o rozwój intelektualny i sportowy, a to wszystko ku Bożej chwale!

ul. B. Prusa 78ul. B. Prusa 78 www.horeb.salezjanie.pl

Antoni

Antoni

Podejmujemy studia uzupełniające nad życiem i wiarą - bo przyszłość jest tam, gdzie jest Prawda. Za św. Franciszkiem powtarzamy z uśmiechem: „Pokój i dobro!”. Bo nie chodzi tylko o to, by wiedzieć jak najwięcej...

ul. Kasprowicza 26ul. Kasprowicza 26 antoni.org.pl

Przystań

Przystań

Jesteśmy niewielkim duszpasterstwem, działającym przy Zakonie Sióstr Maryi Niepokalanej na Ostrowie Tumskim. Rozwijamy się i tworzymy wspólnotę przez uczestnictwo w Mszach Świętych, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także zwykłe przebywanie ze sobą.

ul. Kard. Bolesława Kominka 3/5ul. Kard. Bolesława Kominka 3/5 daprzystan.wroclaw.pl

Karmel

Karmel

Duszpasterstwo Akademickie z duchowością karmelitańską. Naszą patronką jest karmelitanka bosa św. Teresa Benedykta od Krzyża. Przyjdź może to właśnie z Tobą święci Karmelu chcą podzielić się swym wielkim bogactwem na temat modlitwy, przyjaźni z Jezusem i żywej wiary.

Ołbińska 1Ołbińska 1 www.dakarmel.pl

Porcjunkula

Porcjunkula

Wspólne Eucharystie, adoracje, modlitwy kanonami Taize, spotkania formacyjne... to wszystko ku wzrostowi duchowemu. By wzrastać fizycznie urządzamy mecze w siatkówkę, wyjazdy w góry czy też ogniska w ciekawych miejscach. Nie brakuje też spontanicznych wspólnych wyjść. Zapraszamy :)

ul. Krucza 58ul. Krucza 58 www.porcjunkula.org

Dach

Dach

Średniej wielkości, prężnie rozwijające się jezuickie DA z kameralnymi mszami wspólnotowymi. Cenimy młodzieńczą radość i twórczą energię. Spotykamy się też w małych grupach, gdzie poznajemy się lepiej, a poprzez ludzi - odnajdujemy Boga. Ciepłego i dowcipnego duszpasterza dodajemy w pakiecie.

ul. Stysia 16ul. Stysia 16 dadach.pl

Stygmatyk

Stygmatyk

Duszpasterstwo działające przy Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Śpiewamy, modlimy się, zwiedzamy, gotujemy, zdobywamy, bawimy się, służymy... a wszystko na chwałę Pana. Zapraszamy do naszej kapucyńskiej rodziny!

ul. Sudecka 90ul. Sudecka 90 www.stygmatyk.kapucyni.pl

Redemptor

Redemptor

Redemptor jest schowany tuż za Tekami - akademikami Politechniki Wrocławskiej. Naszym charyzmatem jest ewangelizacja, dlatego organizujemy wiele inicjatyw - Koncert na Tekach to nasza sprawka ;) Przyjdź i znajdź coś dla siebie!

ul. Wittiga 10ul. Wittiga 10 da.redemptor.pl

Wawrzyny

Wawrzyny

Wawrzyny to najstarsze i największe DA Wrocławia. Legendarny Orzech twardą ręką wychowuje kolejne pokolenia studentów już od 46 lat. To prawdziwa szkoła życia. Dużo się u nas dzieje, dlatego każdy znajdzie tu dobre miejsce dla swojego rozwoju duchowego, społecznego i fizycznego.

ul. Odona Bujwida 49/51ul. Odona Bujwida 49/51 www.wawrzyny.wroc.pl