Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie Most

Menu Menu Skrzynka intencji
do modlitwy
wstawienniczej
Biały Dunajec
z Mostem
MostWeek
nasz newsletter
Kurs
przedmałżeński

Bieżący tydzień

Duchowa Adopcja

Tydzień 19

Maleństwo nadal ma mnóstwo ruchu, ciągle ćwiczy. Nie tylko ku uciesze rodziców, którzy wyczekują kopnięć, ale także po to, by usprawnić mięśnie. Dzieciątko obraca się wokół własnej osi, zgina nogi i ręce, porusza palcami. Ma już porę snu i czuwania. Ale nie muszą być one zgrane z naszymi. Zazwyczaj najlepiej mu się śpi, kiedy jest kołysany, więc w czasie aktywności mamy. A gdy przychodzi noc i mama idzie odpoczywać, dziecko jest rozbudzone. Ma już również sny, ale nikt nie odgadnie, co mu się śni…

Bardzo szybko rośnie, od teraz nawet 70-80 g tygodniowo. Zaczyna się zaokrąglać, ale nadal jest szczuplutkie, bo tej podściółki tłuszczowej jest mało.

Mama może “pobawić się” z dzieciątkiem przystawiając latarkę do brzucha. Ono zauważa światło (choć ma zamknięte powieki), odwraca głowę w stronę jego źródła i wyciąga rączki. Po prostu zauważa czerwoną poświatę. Reaguje na to także przyspieszonym biciem serca. Maluszek uwielbia głos mamy i bardzo się cieszy kiedy ona do niego mówi i śpiewa kołysanki.

Mierzy teraz ok. 18 cm i waży ok. 300 g

Dzisiaj w Moście
Ładowanie wydarzeń…
Polecane plan czytania
Pisma Świętego
Duchowa Adopcja